Догляд за кришталевим посудом

01.08.2013

Догляд за кришталевим посудом

Кришталевий посуд у всі часи був показником розкоші. У середньовіччі багаті господарі завжди прикрашали стіл кришталевими чашами та кубками. Не менш популярним кришталь був і в епоху Радянського Союзу — кожна поважаюча себе господиня обов'язково обзаводилась кришталевими вазами, келихами і салатницами.

Сьогодні у вишуканого кришталю з'явився гідний суперник — практичне і надійне скло. Проте він до цих пір користується заслуженим визнанням. Кришталь має значну естетичну перевагу перед посудом з інших матеріалів: він вражає своєю дивовижною прозорістю та блиском, а також неймовірною здатністю передавати найдрібніші відтінки напоїв. Але щоб кришталева посуд надовго зберегла бездоганний вигляд, за нею потрібно правильно доглядати. Як мити кришталь і як його грамотно зберігати — про це ви дізнаєтесь в даній статті.

Поради по догляду за кришталевим посудом

  • Категорично забороняється мити предмети з кришталю в посудомийній машині.
  • Для миття необхідно використовувати тільки теплу воду, так як гаряча призводить до помутніння кришталю, а чергування гарячої до холодної — до появи тріщин.
  • Очищати кришталь найкраще мильною водою або звичайним рідким засобом для миття посуду. Не допускається застосування різних абразивних речовин (сода, порошок), оскільки вони можуть залишити подряпини на поверхні.
  • Для того, щоб посуд з кришталю залишалася прозорою і сяючою, рекомендується один раз на місяць протирати спиртом або оцтом.
  • Повернути блиск неба, кришталю можна за допомогою крохмалю або складу з оцту і крупної солі.
  • Витирати кришталеві вироби можна тільки м'якою лляною тканиною або серветками з мікрофібри.
  • Забороняється зберігання кришталевих келихів пірамідками щоб уникнути виникнення тріщин і сколів.

Ще статті

Зверніть увагу

Набір келихів (18шт.) фото — интернет-магазин посуды Posud:Meister

Код: 18997

3329 грн.

Ваза 26см фото — интернет-магазин посуды Posud:Meister

Код: 17539

916 грн.

Teddies Кухоль №1 320мл фото — интернет-магазин посуды Posud:Meister

Код: 21282

958 грн.